У музеју од 9. до 18. маја

МАНИФЕСТАЦИЈА 10 дана од 10 до 10

Галерија Музеја: тематска изложба Ваљево 1914-1915. године – град болница

Од 09 до 18 маја, од 10:00-22:00, улаз бесплатан

Током трајања манифестације у вечерњим сатима, после редовног радног времена, у Галерији и Музејском клубу ће повремено бити организовани пригодни програми.
(због сезоне ексурзија остали простори музејских јавних комуникација нису укључени у манифестацију и раде у редовном режиму, додатно прилагођеном најавама посете)

ЈЕДНОДНЕВНА МАНИФЕСТАЦИЈА ВАЉЕВСКА НОЋ МУЗЕЈА У ЕВРОПСКОЈ НОЋИ МУЗЕЈА

Субота 16. мај 18:00-01:00, улаз бесплатан

Током трајања Ноћи музеја бесплатан улаз у све отворене музејске просторе (Централна поставка, Муселимов конак, Галерија)

Програм:

– 18:00 – Плато испред Музеја: „Музејима у част“ – модно-сценски перформанс Студија М.
– 19:00 – Централна стална поставка: отварање изложбе „Ваљево – изложба у изложби“ – у салама сталне поставке, по периодима које она третира, презентована архивска грађа Историјског архива Ваљево.
– 19:30 – Клуб музеја: отварање изложбе „НОВО“ – изложба визуелне и експерименталне поезије Светске асоцијације визуелних и експерименталних уметника; аутор Дејан Богојевић.
– 20:00 – Галерија музеја: драмско музички програм “Приповетке једног каплара” (Бранислав Нушић; приповеда Зоран Ћосић, музичка пратња Нина Ћосић)
– 22:00 – Плато успред Музеја (у случају кише у кафеу Музеја): концерт Београдског џез трија (Ђино Маљоковић и пријатељи)

ЈЕДНОДНЕВНА МАНИФЕСТАЦИЈА МЕЂУНАРОДНИ ДАН МУЗЕЈА

(понедељак, 18. мај 10:00-22:00)

Отворени Галерија музеја и Централна стална поставка Ваљево – трећа димензија прошлости, поглед из будућности; бесплатан улаз за грађане Ваљева

– 20:00 – ауторско вођење кроз изложбу Ваљево 1914-1915. године – град болница

НОЋ МУЗЕЈА У ПАРТНЕРСКИМ ИНСТИТУЦИЈАМА

Модерна галерија
Изложба „Из колекције Драшка Милићевића“; улаз бесплатан

Интернационални уметнички студио Радован Трнавац Мића
Изложба „Из колекције Студија“ улаз бесплатан
Пратећи програм: у 19:00 Концерт професора хармонике Игора Никића, са гостима (ученици Музичке школе Живорад Грбић, Ваљево)

Техничка школа Ваљево
У 19:00 у холу школе: Прва јавна презентација друштвене игре Ваљевополис и свечано отварање изложбе Град који волим; у програму учествују: гудачки оркестар Феникс и хор средње музичке школе Живорад Грбић.

У 19:30 у изложбеном простору школе отварање изложбе Баршунасти албум Андреаса Сама (ауторство креативног тима Техничке школе)