Ниш, ратна престоница Србије 1914-15.

У галерији Народног музеја Ваљево, од 26. августа до 26. септембра

Изложба НИШ, РАТНА ПРЕСТОНИЦА СРБИЈЕ 1914-15.

У галерији Народног музеја Ваљево ће у среду 26. августа у 18. часова бити свечано отворена изложба Народног музеја из Ниша: НИШ – РАТНА ПРЕСТОНИЦА СРБИЈЕ 1914/15.

Изложба је део државног пројекта обележавања 100 година од почетка Великог рата, а аутори изложбе су кустоси историчари Народног музеја у Нишу Бојана Нешић, Марина Влаисављевић, Ивана Груден Милентијевић и Небојша Озимић.

Ова изложба се у Ваљеву реализује у оквиру новоуспостављене програмске сарадње Народног музеја Ваљево и Народног музеја Ниш. У оквиру исте сарадње изложба Ваљевског музеја: ВАЉЕВО 1914/15. ГОДИНЕ – ГРАД БОЛНИЦА биће свечано отворена у галерији Нишког музеја 3. септембра у 18 часова, док ће 4. септембра у Нишу директор Народног музеја Ваљево др Владимир Кривошејев одржати предавање на тему савремених трендова у музеологији.