Октобарске филмске вечери ЛХС СТУДИЈА у вашем музеју

Галерија Народног музеја Ваљево

Петак 14. октобар, од 19 часова:

• Представљање филмских пројеката ЛХС СТУДИЈА (гости: продуцент Милан Кићевац и режисер Бошко Милосављевић)
  • Документарни филм АРСЕН КАРАЂОРЂЕВИЋ (32 минута. Кнез Арсен, брат краља Петра Ослободиоца; ратник овенчан славом, припадник легије странаца који се борио у Алжиру и Вијетнаму, високи официр другог аргунског козачког пука, командант Коњичке дивизије у Балканским ратовима… )

Петак 21. октобар, од 19 часова:

• Документарни филм ЈЕГО БЛАГОРОДИЈЕ БАРОН ВРАНГЕЛ (53 минута. Филмска прича о Петру Николајевичу Врангелу, јединственој историјској личности чији гроб се налази у руској цркви Свете Тројице у Београду)

Петак 28. октобар, од 19 часова:

• Документарни филм МАЕСТРО ЈУРИЈ ЉВОВИЧ РАКИТИН (55 минута. Готово непозната прича о руском редитељу који је у младости срађивао са Станиславским, да би добар део каријере провео у Београду, а чији ученици су били и неко од најзначајних редитеља и глумаца са наших простора)