Иновације у сталној поставци Народног музеја Ваљево – праисторија и антика

Реализацијом пројекта „Дигитализација археолошке збирке Народног музеја Ваљево“ посетиоцима је омогућено да се на модеран и занимљив начин детаљније упознају са предметима праисторијске и античке збирке.

Наиме, између сале праисторије и сале римског периода, постављен је рачунар са апликацијом преко које посетиоци могу видети фотографије предмета из збирки, као и пратеће податке који иду уз њих. Апликација презентује развој археолошких култура у ваљевском крају од праисторије до средњег века, са галеријом од 465 слика, а доступна је на српском и енглеском језику.

Пројекат је рађен према конкурсу Министарства културе и информисања Републике Србије – Дигитализација културног наслеђа и савременог стваралаштва у 2020. години. Остварење пројекта, највећим делом, финансирало је Министарство културе и информисања Републике Србије, а делом је финансирано сопственим средставима Народног музеја Ваљево.