Традиционална култура ваљевског краја у дигиталној презентацији

Стална поставка Народног музеја Ваљево, сала Традиционална култура иновирана је током децембра 2019. године двојезичном мултимедијалном апликацијом Традиционална култура ваљевског краја у дигиталној презентацији.

Причу о начину привређивања током 19. века, сеоској архитектури, култури становања, народном одевању, домаћој радиности и обичајима, на сталној музејској поставци презентује 130 експоната етнолошке збирке и збирке нематеријалног културног наслеђа. Намера нам је да у складу са процесом дигитализације културног и музејског налеђа Србије дамо допринос даљем чуванју, проучавању и презентацији  културног наслеђа овог краја.

Уз помоћ апликације и touch екрана   посетилац  добија више информација о сваком изложеном предмету.

Овај пројекат је финансијски подржан од стране Министарства културе и информисања РС.

Преглед екрана мултимедијалне апликације