Моја Територија, 21.10.2023. – Галерија Музеја

Свако од нас, попут држава, успоставља суверенитет над личном територијом, у чијим границама има право да у себи својственом маниру делује, мисли, говори и располаже временом сходно сопственом избору.

Форма, изглед и смисао ове територије, а пре свега њена дефиниција, зависе од појединачних животних искустава, очекивања и веровања.

Уметници чије радове имамо прилику да представимо у оквиру изложбе Моја територија, индиректно тумаче споменути концепт.

За Тијану Марић лична територија нема границе, а ни статичну форму; она је процес који подразумева сталне промене, миграције и истраживања. Лука Кликовац је уоквирује периодима самоће. Тек када је сам, изолован од спољних узнемирења и загледан у унутрашњост сопственог бића, појединац може одредити себе и трагати за смислом постојања како би опстао у спољном свету. Лична територија Ненада Гајића налази се међу члановима његове породице. Најближи, они који са нама деле добро и зло, који знају наше тајне и разумеју бриге, граде наше упориште.

Уметници:
Тијана Марић
Лука Кликовац
Ненад Гајић

Аутори изложбе:
Милан Хрњазовић
Жељко Виторовић

Организацију изложбе подржали су Град Ваљево и Народни музеј Ваљево.