Ваљевска ноћ музеја

Тема: Свадбе и венчања

НАРОДНИ МУЗЕЈ ВАЉЕВО

Централни објекат музеја

18.00: плато испред Музеја и музејска галерија: Свечано отварање Ноћи музеја фолклорним перформансом на тему свадбе (КУД Извор); Отварање изложбе:Венчани и свадбени обичаји у Ваљевском крају“ (галерија Народног музеја Ваљево, аутор музејски саветник етнолог Гордана Пајић).

Од 18 до 02: отворена централна стална поставка Народног музеја Ваљево.

Од 19 до 21: у сали средњег века – Први српски мач после шест векова – презентација реплике чувеног средњовековног Српског мача (аутор – ковач Слободан Маринић) и приказ витешких вештина (удружење Бели орлови).

20.30: Клуб Музеја: отварање изложбе: Тријенале визуелне и експерименталне поезије „Не украс доколице“ (аутор Дејан Богојевић, мултимедијални уметник; изложба се реализује у оквиру VI фестивала Интеркултурални дијалог кроз српски и међународни уметнички израз – Ваљево, 2014).
Муселимов конак:
Отворен за посетиоце од 18 до 01.

Кула Ненадовића
Отворена за посетиоце од 18 до 24.
МОДЕРНА ГАЛЕРИЈА
Отворена за посетиоце од 18 до 02 часа; у галерији изложба: Марина Накићевић – цртежи 1982-98 (свечано отварање изложбе истога дана у 12.оо) .

У 21.оо – концерт триа Аморозо

ИНТЕРНАЦИОНАЛНИ УМЕТНИЧКИ СТУДИО РАДОВАН ТРНАВАЦ МИЋА
Отворено за посетиоце од 18 до 02 часа.

ТЕХНИЧКА ШКОЛА ВАЉЕВО
Изложба: Колекције и колекционарство
(аутори ученици и професори).

Цена улазнице за све прогаме:

–          у претплати 100 динара;

–          у Ноћи музеја 150 динара, или 100 динара и доказ о слању СМСа за помоћ пострадалима у поплави на 1003 (на дан одржавања Ноћи музеја)